NHL    KHL

MSJ 2013: Do semifinále postúpili Rusi a Američania

Streda, 02.01.2013 / Autor: Jozef Struhár
V prvom štvrťfinálovom zápase svetového šampionátu hráčov do 20 rokov zvíťazili hráči USA nad Českou republikou hladko 7:0 a postúpili do semifinále. V ňom si zahrajú aj Rusi, ktorí zdolali Švajčiarov tesne 4:3 po samostatných nájazdoch.

Česko – USA 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)
Američania vo štvrťfinále ukázali svoju silu a od úvodného vhadzovania boli lepším tímom. Len v prvej tretine dokázali Česi vzdorovať a v druhej už inkasovali päť gólov, aby prehrávali po 40 minútach 0:6. V záverečnej tretine už hrali hráči USA vlažnejšie, no strelili ešte jeden gól. Čisté konto vychytal Gibson, ktorý predviedol 31 zákrokov. Hetrikom sa prezentoval Gaudreau, dva góly vsietil Barber a presadili sa aj Hartman s Millerom. Američania strelili päť gólov pri presilovkách a v semifinále narazia na Kanadu.

Rusko – Švajčiarsko 4:3 SN (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Domáci Rusi mali namále a ledva cez Švajčiarov postúpili medzi najlepšiu štvorku majstrovstiev. O ich postupe rozhodol samostatný nájazd Kučerov, ktorý tiež vynútil predĺženie 99 sekúnd pred koncom tretej tretiny. K výhre 4:3 viedli aj góly Chochlačeva a Grigorenka. Góly Švajčiarska dosiahli Bertschy, Ness a Andrighetto. Ak by „Helvéti“ hrali lepšie v presilovkách, meno víťaza mohlo znieť inak. Takto sa v semifinále so Švédskom stretnú ruskí hráči.

Skupina o udržanie
Fínsko - Nemecko 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)
Očakávania sa naplnili a duel Fínska s Nemeckom bola skôr exhibícia. Favorizovaný fínsky tím vyhral hladko 8:0 a zaistil si účasť na budúcoročných majstrovstvách sveta najvyššej kategórie. Po dva góly strelili Barkov a Pokka, no strelecky sa presadili aj Lehkonen, Granlund, Salomaki a Armia. Juvonen čelil 15 strelám.